' FAQ - CommsBlack Launch me!
close

Szybkie odpowiedzi na szybkie pytania

Co muszę zrobić, by móc brać udział w przetargach?

Zarejestrować się w odpowiednich systemach, wybrać przetarg i przygotować odpowiednią dokumentację. Na każdym etapie możesz zwrócić się do nas o pomoc.

Po pierwsze, zarejestrować się w odpowiednich systemach umożliwiających stworzenie konta w bazie podmiotów gospodarczych rządu USA. Po przejściu kilkustopniowego procesu weryfikacyjnego staniesz się wiarygodnym partnerem biznesowym, co umożliwi Ci branie udziału w przetargach oraz pozyskanie kontraktu. Co więcej, na etapie konkursu ofert będziesz na bieżąco informowany o wszystkich ewentualnych zmianach w dokumentacji, jeżeli takie będą występować.
Po drugie, wyszukać w bazie przetarg, który Cię interesuje.
Po trzecie, przygotować dokumentację przetargową. Musi być ona zgodna z surowo przestrzeganymi wytycznymi i przepisami prawa federalnego. Jeśli nie masz czasu lub też nie wiesz, w jaki sposób prawidłowo przygotować dokumenty, możesz zwrócić się o pomoc bezpośrednio do nas.

Nie mam firmy. Czy też mogę korzystać z kontraktów rządowych?

Nie, jednak możesz skorzystać z naszej pomocy w jej założeniu, dzięki czemu bardzo szybko zyskasz możliwość startowania w przetargach.

W przetargach mogą startować wyłącznie podmioty gospodarcze. Brak firmy nie przekreśla jednak Twoich szans. Nasza organizacja pomaga również w zakładaniu działalności gospodarczej: rejestrujemy we wszystkich wymaganych systemach i urzędach, wypełniamy dokumentację, składamy wymagane wnioski, w tym o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.
Nawet jeśli na chwilę obecną nie prowadzisz działalności gospodarczej, dzięki współpracy z CommsBlack bardzo szybko możesz zacząć korzystać z możliwości, jakie dają kontrakty rządowe.
Warto również zaznaczyć, że nowe przedsiębiorstwa, które nie posiadają doświadczenia lub specjalizacji, mogą zostać brokerem, co w Stanach Zjednoczonych jest rozwiązaniem bardzo popularnym. W CommsBlack pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

Czy moja firma może brać udział w przetargach poza terytorium Polski lub na terenie USA?

Tak, rejestracja w systemach federalnych umożliwia startowanie w przetargach na całym świecie.

Oczywiście, rejestracja w systemach federalnych daje bowiem prawo do udziału w przetargach na całym świecie. Co ważne, CommsBlack pomaga także przy założeniu spółki w USA oraz umożliwia udział w kontraktach dla grup mniejszościowych (etnicznych, kobiet, weteranów).

Czy muszę być zarejestrowany w bazie, by brać udział w przetargach?

Część przetargów nie wymaga rejestracji, jednak warto z niej skorzystać, by zyskać istotną przewagę konkurencyjną.

Chociaż część kontraktów dopuszcza możliwość złożenia oferty bez rejestracji w systemie, z całą pewnością warto przejść przez ten etap, gdyż może on okazać się kluczowy w kontekście finalnego sukcesu. Biorąc udział w przetargu bez rejestracji, nie otrzymujesz aktualizacji i bieżących informacji o wszystkich zmianach w zapytaniu ofertowym. To z kolei powoduje, że możesz zostać wyeliminowany z przetargu z powodu błędów formalnych, których bardzo łatwo można było uniknąć. Problem ten szczególnie często dotyka nowe i nieposiadające doświadczenia podmioty gospodarcze.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rejestracji w bazie, przejdź do odpowiedniej sekcji na stronie.

Jak długo trwa rejestracja?

Od 2 do 4 tygodni.

Proces rejestracji trwa od 2 do 4 tygodni. By dołączyć do federalnej bazy podmiotów gospodarczych, trzeba bowiem zostać pozytywnie zweryfikowanym w aż czterech powiązanych ze sobą systemach.
Warto równocześnie pamiętać, że w przypadku jakiegokolwiek błędu na etapie rejestracji i konieczności jego poprawy bardzo często cały proces trzeba zaczynać od początku.

Czy Wasza organizacja pomaga przy rejestracji?

Tak, kompleksowo zajmujemy się rejestrowaniem firm, gwarantując skuteczne przejście procesu weryfikacji.

W CommsBlack zatrudniamy specjalistów, którzy mają doświadczenie w rejestracji podmiotów gospodarczych w bazie federalnej i gwarantują skuteczne przejście procesu weryfikacji w poszczególnych systemach.
W ramach współpracy zbieramy od klienta wszystkie potrzebne dane. Dokładny briefing przeprowadzamy na samym początku, dzięki czemu z jednej strony możemy dokonać analizy szans przedsiębiorstwa, z drugiej – na kolejnych etapach klient nie musi już angażować się w prowadzone przez CommsBlack działania. Skontaktuj się z nami, by rozpocząć proces rejestracji lub zapytać o szczegóły.

W jaki sposób mogę uiścić opłatę za pomoc przy rejestracji?

Standardowym przelewem lub poprzez DotPay.

Opłata za pomoc przy rejestracji może zostać uiszczona w formie standardowego przelewu lub poprzez system płatności DotPay na podstawie faktury proforma, którą system automatycznie wygeneruje i prześle na wskazany adres mailowy.

Czy CommsBlack pomaga w przygotowaniu dokumentacji przetargowej?

Tak, udzielamy profesjonalnego wsparcia w przygotowaniu dokumentacji.

Przygotowanie dokumentacji przetargowej jest jednym z elementów oferty naszej organizacji. Posiadamy spore doświadczenie w tworzeniu i składaniu ofert, a dzięki znajomości prawa federalnego USA i zasad funkcjonowania amerykańskich przetargów tworzymy dokumentację nie tylko w pełni odpowiadającą obowiązującym wytycznym, ale też wyróżniającą się na tle konkurencji.

Jakie dokumenty są potrzebne, by wziąć udział w przetargu?

Wielkość dokumentacji zależy od przetargu. Przed przystąpieniem zalecamy skorzystanie z wstępnej analizy, by ocenić szanse na wygraną.

Wszystko zależy od wybranego przetargu. Z reguły im bardziej skomplikowane jest zlecenie i im większa jest jego wartość, tym więcej dokumentów należy dostarczyć. Jeżeli znalazłeś interesujący Cię kontrakt, zachęcamy do przeprowadzenia wstępnej analizy w celu sprawdzenia, czy Twoja firma ma szansę na wygranie przetargu.

Czy Wasza organizacja zajmuje się składaniem dokumentacji?

Tak, oprócz przygotowania dokumentacji zapewniamy wszelkie wsparcie w kontakcie z agencją zlecającą oraz składaniu oferty.

W CommsBlack możemy pomóc również w tym temacie. Na życzenie klienta zajmujemy się nie tylko przygotowaniem dokumentów, ale też zapewniamy wsparcie przy kontakcie z agencją zlecającą przetarg i składaniu ostatecznej oferty. Dzięki temu masz pewność, że oferta zostanie złożona w terminie i zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Czy CommsBlack pomaga na etapie przetargu?

Oczywiście. Wspieramy klienta na każdym etapie, a w razie potrzeby proponujemy alternatywne rozwiązania, pozwalające wziąć udział w przetargu.

Nasza organizacja wspiera klienta na każdym etapie i stara się maksymalizować jego szanse – naszym wspólnym celem jest Twoje zwycięstwo. Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo nie będzie spełniało wymaganych wytycznych, zaproponujemy rozwiązania, które pozwolą wypełnić niezbędne formalności, np. zaproponujemy Ci konsorcjum. Pełny zakres usług znajdziesz w naszej ofercie.

Kiedy dostanę zapłatę za wykonane zlecenie?

W kontraktach federalnych masz gwarancję terminowej zapłaty, a nawet uzyskania zaliczki przed wykonaniem zlecenia.

Niewątpliwą zaletą współpracy z rządem USA jest to, że środki finansowe są wypłacane zawsze i terminowo po dokonaniu odbioru wykonanych prac lub ich poszczególnych etapów. Co więcej, jeśli realizujesz zlecenie o dużej wartości, wymagające wcześniejszego zaangażowania znacznych środków (np. w postaci materiałów), możesz liczyć na zaliczkę.
Informacja na temat terminu płatności każdorazowo umieszczana jest w podpisywanej z agencją federalną umowie.

Czy decydując się na współpracę z CommsBlack, mam pewność otrzymania kontraktu?

Nie ma takiej gwarancji, jednak korzystając z naszego doświadczenia maksymalizujesz swoje szanse.

Takiej pewności nigdy nie ma. W CommsBlack maksymalizujemy jednak Twoje szanse na powodzenie. Znamy prawo federalne, więc nie musisz obawiać się błędów formalnych. Mamy ogromne doświadczenie w kontraktach rządowych i wiemy, jakie czynniki mają znaczenie przy wyborze wykonawcy zlecenia.
Co ważne, zanim przystąpisz do przetargu, nasza organizacja może przeprowadzić analizę Twoich szans, dzięki czemu będziesz wiedzieć, czy w ogóle warto startować w konkursie. Warto również podkreślić, że brak wygranej nie musi być równoznaczny z brakiem szans na zdobycie zlecenia. CommsBlack może skontaktować się w Twoim imieniu z podmiotem, który wygrał kontrakt. Być może inwestycję będziesz mógł wówczas realizować jako podwykonawca, co pozwoli Ci nabrać cennego doświadczenia.
Przejdź do naszej oferty, by dowiedzieć się więcej, lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Czy uczestnicząc w przetargach rządu USA jestem weryfikowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej? Czy współpraca z Armią USA odbywa się za pośrednictwem Ministerstwa Obrony Narodowej?

Absolutnie nie. Przetargi rządowe USA nie są ani powiązane ani weryfikowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Kontrakty rządowe USA są całkowicie autonomicznie i niezależne od Ministerstwa Obrony Narodowej. Wykonawca jest wybierany na podstawie kryteriów i procedur ustalonych przez rząd USA i współpracujące z nim agencje.
Weryfikacji podmiotów dokonuje Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji. Ministerstwo Obrony Narodowej nie ma jakiegokolwiek wpływu na wybór czy rekomendacje oferenta.

Co muszę zrobić, by móc brać udział w przetargach?

Zarejestrować się w odpowiednich systemach, wybrać przetarg i przygotować odpowiednią dokumentację. Na każdym etapie możesz zwrócić się do nas o pomoc.

Po pierwsze, zarejestrować się w odpowiednich systemach umożliwiających stworzenie konta w bazie podmiotów gospodarczych rządu USA. Po przejściu kilkustopniowego procesu weryfikacyjnego staniesz się wiarygodnym partnerem biznesowym, co umożliwi Ci branie udziału w przetargach oraz pozyskanie kontraktu. Co więcej, na etapie konkursu ofert będziesz na bieżąco informowany o wszystkich ewentualnych zmianach w dokumentacji, jeżeli takie będą występować.
Po drugie, wyszukać w bazie przetarg, który Cię interesuje.
Po trzecie, przygotować dokumentację przetargową. Musi być ona zgodna z surowo przestrzeganymi wytycznymi i przepisami prawa federalnego. Jeśli nie masz czasu lub też nie wiesz, w jaki sposób prawidłowo przygotować dokumenty, możesz zwrócić się o pomoc bezpośrednio do nas.

Nie mam firmy. Czy też mogę korzystać z kontraktów rządowych?

Nie, jednak możesz skorzystać z naszej pomocy w jej założeniu, dzięki czemu bardzo szybko zyskasz możliwość startowania w przetargach.

W przetargach mogą startować wyłącznie podmioty gospodarcze. Brak firmy nie przekreśla jednak Twoich szans. Nasza organizacja pomaga również w zakładaniu działalności gospodarczej: rejestrujemy we wszystkich wymaganych systemach i urzędach, wypełniamy dokumentację, składamy wymagane wnioski, w tym o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.
Nawet jeśli na chwilę obecną nie prowadzisz działalności gospodarczej, dzięki współpracy z CommsBlack bardzo szybko możesz zacząć korzystać z możliwości, jakie dają kontrakty rządowe.
Warto również zaznaczyć, że nowe przedsiębiorstwa, które nie posiadają doświadczenia lub specjalizacji, mogą zostać brokerem, co w Stanach Zjednoczonych jest rozwiązaniem bardzo popularnym. W CommsBlack pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

Czy moja firma może brać udział w przetargach poza terytorium Polski lub na terenie USA?

Tak, rejestracja w systemach federalnych umożliwia startowanie w przetargach na całym świecie.

Oczywiście, rejestracja w systemach federalnych daje bowiem prawo do udziału w przetargach na całym świecie. Co ważne, CommsBlack pomaga także przy założeniu spółki w USA oraz umożliwia udział w kontraktach dla grup mniejszościowych (etnicznych, kobiet, weteranów).

Czy muszę być zarejestrowany w bazie, by brać udział w przetargach?

Część przetargów nie wymaga rejestracji, jednak warto z niej skorzystać, by zyskać istotną przewagę konkurencyjną.

Chociaż część kontraktów dopuszcza możliwość złożenia oferty bez rejestracji w systemie, z całą pewnością warto przejść przez ten etap, gdyż może on okazać się kluczowy w kontekście finalnego sukcesu. Biorąc udział w przetargu bez rejestracji, nie otrzymujesz aktualizacji i bieżących informacji o wszystkich zmianach w zapytaniu ofertowym. To z kolei powoduje, że możesz zostać wyeliminowany z przetargu z powodu błędów formalnych, których bardzo łatwo można było uniknąć. Problem ten szczególnie często dotyka nowe i nieposiadające doświadczenia podmioty gospodarcze.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rejestracji w bazie, przejdź do odpowiedniej sekcji na stronie.

Jak długo trwa rejestracja?

Od 2 do 4 tygodni.

Proces rejestracji trwa od 2 do 4 tygodni. By dołączyć do federalnej bazy podmiotów gospodarczych, trzeba bowiem zostać pozytywnie zweryfikowanym w aż czterech powiązanych ze sobą systemach.
Warto równocześnie pamiętać, że w przypadku jakiegokolwiek błędu na etapie rejestracji i konieczności jego poprawy bardzo często cały proces trzeba zaczynać od początku.

Czy Wasza organizacja pomaga przy rejestracji?

Tak, kompleksowo zajmujemy się rejestrowaniem firm, gwarantując skuteczne przejście procesu weryfikacji.

W CommsBlack zatrudniamy specjalistów, którzy mają doświadczenie w rejestracji podmiotów gospodarczych w bazie federalnej i gwarantują skuteczne przejście procesu weryfikacji w poszczególnych systemach.
W ramach współpracy zbieramy od klienta wszystkie potrzebne dane. Dokładny briefing przeprowadzamy na samym początku, dzięki czemu z jednej strony możemy dokonać analizy szans przedsiębiorstwa, z drugiej – na kolejnych etapach klient nie musi już angażować się w prowadzone przez CommsBlack działania. Skontaktuj się z nami, by rozpocząć proces rejestracji lub zapytać o szczegóły.

W jaki sposób mogę uiścić opłatę za pomoc przy rejestracji?

Standardowym przelewem lub poprzez DotPay.

Opłata za pomoc przy rejestracji może zostać uiszczona w formie standardowego przelewu lub poprzez system płatności DotPay na podstawie faktury proforma, którą system automatycznie wygeneruje i prześle na wskazany adres mailowy.

Czy CommsBlack pomaga w przygotowaniu dokumentacji przetargowej?

Tak, udzielamy profesjonalnego wsparcia w przygotowaniu dokumentacji.

Przygotowanie dokumentacji przetargowej jest jednym z elementów oferty naszej organizacji. Posiadamy spore doświadczenie w tworzeniu i składaniu ofert, a dzięki znajomości prawa federalnego USA i zasad funkcjonowania amerykańskich przetargów tworzymy dokumentację nie tylko w pełni odpowiadającą obowiązującym wytycznym, ale też wyróżniającą się na tle konkurencji.

Jakie dokumenty są potrzebne, by wziąć udział w przetargu?

Wielkość dokumentacji zależy od przetargu. Przed przystąpieniem zalecamy skorzystanie z wstępnej analizy, by ocenić szanse na wygraną.

Wszystko zależy od wybranego przetargu. Z reguły im bardziej skomplikowane jest zlecenie i im większa jest jego wartość, tym więcej dokumentów należy dostarczyć. Jeżeli znalazłeś interesujący Cię kontrakt, zachęcamy do przeprowadzenia wstępnej analizy w celu sprawdzenia, czy Twoja firma ma szansę na wygranie przetargu.

Czy Wasza organizacja zajmuje się składaniem dokumentacji?

Tak, oprócz przygotowania dokumentacji zapewniamy wszelkie wsparcie w kontakcie z agencją zlecającą oraz składaniu oferty.

W CommsBlack możemy pomóc również w tym temacie. Na życzenie klienta zajmujemy się nie tylko przygotowaniem dokumentów, ale też zapewniamy wsparcie przy kontakcie z agencją zlecającą przetarg i składaniu ostatecznej oferty. Dzięki temu masz pewność, że oferta zostanie złożona w terminie i zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Czy CommsBlack pomaga na etapie przetargu?

Oczywiście. Wspieramy klienta na każdym etapie, a w razie potrzeby proponujemy alternatywne rozwiązania, pozwalające wziąć udział w przetargu.

Nasza organizacja wspiera klienta na każdym etapie i stara się maksymalizować jego szanse – naszym wspólnym celem jest Twoje zwycięstwo. Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo nie będzie spełniało wymaganych wytycznych, zaproponujemy rozwiązania, które pozwolą wypełnić niezbędne formalności, np. zaproponujemy Ci konsorcjum. Pełny zakres usług znajdziesz w naszej ofercie.

Kiedy dostanę zapłatę za wykonane zlecenie?

W kontraktach federalnych masz gwarancję terminowej zapłaty, a nawet uzyskania zaliczki przed wykonaniem zlecenia.

Niewątpliwą zaletą współpracy z rządem USA jest to, że środki finansowe są wypłacane zawsze i terminowo po dokonaniu odbioru wykonanych prac lub ich poszczególnych etapów. Co więcej, jeśli realizujesz zlecenie o dużej wartości, wymagające wcześniejszego zaangażowania znacznych środków (np. w postaci materiałów), możesz liczyć na zaliczkę.
Informacja na temat terminu płatności każdorazowo umieszczana jest w podpisywanej z agencją federalną umowie.

Czy decydując się na współpracę z CommsBlack, mam pewność otrzymania kontraktu?

Nie ma takiej gwarancji, jednak korzystając z naszego doświadczenia maksymalizujesz swoje szanse.

Takiej pewności nigdy nie ma. W CommsBlack maksymalizujemy jednak Twoje szanse na powodzenie. Znamy prawo federalne, więc nie musisz obawiać się błędów formalnych. Mamy ogromne doświadczenie w kontraktach rządowych i wiemy, jakie czynniki mają znaczenie przy wyborze wykonawcy zlecenia.
Co ważne, zanim przystąpisz do przetargu, nasza organizacja może przeprowadzić analizę Twoich szans, dzięki czemu będziesz wiedzieć, czy w ogóle warto startować w konkursie. Warto również podkreślić, że brak wygranej nie musi być równoznaczny z brakiem szans na zdobycie zlecenia. CommsBlack może skontaktować się w Twoim imieniu z podmiotem, który wygrał kontrakt. Być może inwestycję będziesz mógł wówczas realizować jako podwykonawca, co pozwoli Ci nabrać cennego doświadczenia.
Przejdź do naszej oferty, by dowiedzieć się więcej, lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Czy uczestnicząc w przetargach rządu USA jestem weryfikowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej? Czy współpraca z Armią USA odbywa się za pośrednictwem Ministerstwa Obrony Narodowej?

Absolutnie nie. Przetargi rządowe USA nie są ani powiązane ani weryfikowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Kontrakty rządowe USA są całkowicie autonomicznie i niezależne od Ministerstwa Obrony Narodowej. Wykonawca jest wybierany na podstawie kryteriów i procedur ustalonych przez rząd USA i współpracujące z nim agencje.
Weryfikacji podmiotów dokonuje Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji. Ministerstwo Obrony Narodowej nie ma jakiegokolwiek wpływu na wybór czy rekomendacje oferenta.

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies). W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.